ओलीको सामु यसरि गले यी दुई जोडी

सरकारबाट बाहिरिएको नेकपा माओवादी केन्द्र र नेपाली कांग्रेसले अन्तिम समयमा ओलीको सामू गलेर नेकपा एमालेको अडान मानेका छन् । सिंहदरबारस्थित सभामुखको कार्यकक्षमा बसेको शीर्ष नेताहरुको बैठकमा कांग्रेस र माओवादीले एमालेको अडान मानेपछि अन्तिम समयमा तीन दलबीच संसद्को कार्यसूचीसम्बन्धी विवाद मिलेको हो ।

नेकपा एमालेले व्यवस्थापिका संसदको कार्यसूचीमा पहिला बजेटसम्बन्धी अर्थ विधेयक समावेश गरिनुपर्ने अडान राखेको थियो । तर, कांग्रेस र एमालेले प्रधानमन्त्रीविरुद्ध दर्ता गरिएको अविश्वासको प्रस्ताव कार्यसूचीमा पहिला समावेश गरिनुपर्ने माग राखेको थियो । दुबैको अडानका बीच अन्तिममा एमालेले राखेको अडान मान्न कांग्रेस र माओवादी तयार भए ।

उपप्रधानमन्त्री एवं नेकपा एमाले उपाध्यक्ष भीम रावलले कांग्रेस, एमाले र माओवादीका शीर्ष नेताबीच पहिला अर्थ विधेयक पारित गर्नेगरी अर्थ विधेयक र अविश्वासको प्रस्ताव एउटै कार्यसूचीमा राख्ने सहमति भएको जानकारी दिए । ‘अन्तिम समयमा तीन वटै दल लचक भएर पहिला अर्थ विधेयक पारित गर्ने र त्यसैमा अविश्वासको प्रस्तावलाई छलफलका लागि ल्याउने सहमति भयो’ रावलले भने- ‘अपराह्न साढे चार बजे संसद बैठक बस्छ ।’

उनका अनुसार अविश्वास प्रस्तावभन्दा अगाडि बजेट आश्रित विधेयकमाथि छलफल हुनेछ । अब संसद बैठकबाट पहिला केपी शर्मा ओली नेतृत्वको सरकारले ल्याएको बजेट पूर्ण रुपमा पारित हुनेछ । त्यसपछि प्रधानमन्त्रीविरुद्धको अविश्वासको प्रस्तावमा छलफल सुरु हुनेछ ।

उपप्रधानमन्त्री एवं नेकपा एमाले उपाध्यक्ष भीम रावलले कांग्रेस, एमाले र माओवादीका शीर्ष नेताबीच पहिला अर्थ विधेयक पारित गर्नेगरी अर्थ विधेयक र अविश्वासको प्रस्ताव एउटै कार्यसूचीमा राख्ने सहमति भएको जानकारी दिए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस

प्रतिक्रियाहरु
Loading...